در هنر درست و غلطی وجود ندارد

 

 

متن زیر از مجله هنری Snap شماره فوریه ۲۰۱۳ ترجمه شده است.

هنر شما را مجاب می‌کند که کار بسیار دشواری را انجام دهید: «به خودتان اعتماد کنید»؛ زیرا درست و غلطی وجود ندارد. این مسئله هنر را از طراحی جدا می‌سازد زیرا هدفش انتقال پیام مشخص یا برآوردن منظور خاصی نیست. اگر به خوبی انجام شود، احساسات بیننده را برمی‌انگیزد. عشق یا حتی نفرت هر دو احساسات و عکس‌العمل‌های قابل قبولی هستند. در واقع اینکه بیننده هیچ عکس‌العملی نسبت به اثری نداشته باشد بزرگ‌ترین توهین برای یک هنرمند است.

اما هنر تماما برای تغییر و ارزیابی فرهنگ‌مان نیست. هنر حتی تماما برای اینکه در موزه‌ها ختم شود هم نیست و هنرمندان بسیاری هستند که به دنبال آن نوع از اعتبار نیستند. بخشی از هنر تنها بیان ساده احساسات و عقاید درونی و شخصی (Self expression) است.

همگی آن جمله‌ی پیکاسو درباره اینکه چطور از همان ابتدا هنرمند متولد شدیم اما مشکل تلاش برای نگهداری این خصیصه در بزرگسالی است را شنیده‌ایم. دائما خلق کنید و تنها کاری را انجام دهید که عاشقش هستید. به دنبال تایید شدن از سوی کسی جز خودتان نباشید، و سپس کارتان دیده خواهد شد. بخاطر داشته باشید: درست و غلطی وجود ندارد.

بنابراین به خودتان اعتماد کنید. بیشتر عکس بگیرید. اثری را خلق کنید که شما را خوشحال می‌کند و مایه افتخارتان است. آن را به دنیا نشان دهید، یا کنار بگذاریدش و دوباره شروع کنید. همراه با هنر، هیچ وقت کارتان تمام نشده است.

مجله Snap – شماره February 2013
نویسنده: Mario Estrada۱۴ نظر براى “در هنر درست و غلطی وجود ندارد”

نظر بدهيد

*


کاریکلماتور

Karikalamator blog

کانال یوتیوب مهاجرهاب
اخبار سايت

برای دریافت آخرین مطالب و عکس‌ها در صفحه فیس‌بوک من عضو شوید.

موضوعات
خروجى‌هاى آر‌اس‌اس