emphas.is به کمک فتوژورنالیست‌ها آمده است

emphas.is

تشویش و دلواپسی بسیاری از ما در این دنیای به اصطلاح مدرن، بزرگ به چشم می‌آید اما همین حالا که در حال نوشتن این مطلب و شما در حال خواندن آن هستید، کودکی از فرط گرسنگی در گوشه‌ای افتاده، مادری برای امرار معاش بدن‌فروشی می‌کند و یا در شرایطی بدتر مورد تجاوز قرار می‌گیرد، مینی انتظار عابری را می‌کشد، گلوله‌ای بدن سربازی را می‌سوزاند، آن دوردست‌ها عده‌ای در جنگل مخفی شده‌اند و احتمال حمله‌ای دل آن‌ها را می‌لرزاند و … این‌ها واقعیت‌هایی هستند که به موازات زندگی نسبتا عادی ما جریان دارند که یا دیده نمی‌شوند و یا به سرعت فراموش می‌شوند. به عنوان مثال تنها کافیست نگاهی به پروژه‌های سایت emphas.is بیاندازید تا برایتان یادآوری شود که در قرن ۲۱ فقر بیش از پیش شده و خشونت قرون وسطایی به وفور به چشم می‌خورد. البته این پروژه‌ها در حد یک طرح اولیه هستند و به منظور دریافت کمک‌های نقدی تا سقف مورد نیاز برای شروع به کار در سایت emphas.is معرفی شده‌اند. در ادامه در مورد این سایت بیشتر خواهید خواند.

روش کار در emphas.is به چه ترتیب است؟
emphas.is با سایت‌های دیگری که برای دریافت کمک‌های مادی به منظور انجام پروژه‌های خیرخواهانه اعلام نیاز می‌کنند متفاوت است. در اینجا حامیان افرادی هستند که می‌خواهند با فتوژورنالیست در حین انجام پروژه در ارتباط باشند و در جریان اخبار اجرای آن پروژه قرار بگیرند. روش کار نیز بسیار سرراست است! بدین ترتیب که:
۱- فتوژورنالیست طرح و ایده‌ای که در سر دارد همراه با جزییات از قبیل عکس‌ها و ویدیوهای اولیه و هزینه تخمینی را برای سایت ارسال می‌کند. این کار از طریق کلیک روی عبارت Start a project که در صفحه اصلی قرار گرفته امکان‌پذیر است.
۲- عده‌ای از صاحبنظران متشکل از عکاسان و خبرنگاران حرفه‌ای پروژه ارسالی را مطالعه می‌کنند و هزینه اعلام شده و توانایی فتوژورنالیست در به پایان رساندن پروژه را مورد بررسی قرار می‌دهند. این بررسی‌ها براساس معیارهایی که در اینجا توضیح داده شده است صورت می‌گیرد. اگر پروژه‌ی پیشنهاد شده شرایط لازم را داشته باشد در سایت قرار می‌گیرد.
۳- کاربران می‌توانند از طریق Paypal پروژه‌ی مورد نظر خود را از نظر مالی حمایت کنند (حداقل میزان کمک مالی ده دلار است). دسترسی به قسمت making-of zone از امتیازاتی است که به حامی مالی تعلق می‌گیرد (making-of zone مکانی است که پس از آغاز پروژه ایجاد می‌شود و در آن فتوژورنالیست با حامیان پروژه بطور مستقیم در ارتباط خواهد بود). به علاوه فتوژورنالیست ممکن است عکس‌های چاپ شده از پروژه را بطور رایگان برای حامیان، بسته به میزان کمک آن‌ها، ارسال کند.
۴- زمانی که کمک‌های مالی در زمان تعیین شده به میزان تخمین زده شده برسد پروژه آغاز می‌شود و قسمت making-of zone فعال می‌شود. در غیر اینصورت کمک‌ها به حساب حامیان باز خواهد گشت.
۵- رسانه‌ها و آژانس‌های خبری در صورت حمایت مالی پنجاه درصد هزینه اعلام شده امتیاز اولین ناشر خبری پروژه را کسب خواهند کرد. البته هزینه اعلام شده در سایت شامل هزینه نشر خبر نمی‌شود و فتوژورنالیست و ناشر می‌توانند در مورد آن به توافق برسند.
۶- emphas.is ممکن است پروژه به پایان رسیده را در صفحه اصلی منتشر کند.

پیشنهاد می‌کنم پروژه‌های ارایه شده در صفحه اصلی را بررسی کنید. تمام پروژه‌ها شامل ویدیویی کوتاهی می‌شوند که بسیار تاثیرگذار هستند. در صورت تمایل می‌توانید پروژه‌ها را از نظر مالی حمایت کنید و یا اولین قدم برای به انجام رساندن ایده‌ای که مدت‌ها در سرمی‌پرورانید را بردارید. البته توجه داشته باشید که تمام فتوژورنالیست‌هایی که پروژه‌ای را در این سایت پیشنهاد داده‌اند (در زمان نگارش این مطلب)، یا در منطقه مورد نظر به سر می‌برند و یا قبلا یک بار و یا چندین بار سفری به آنجا داشته‌اند!نظر بدهيد

*


کاریکلماتور

Karikalamator blog

کانال یوتیوب مهاجرهاب
اخبار سايت

برای دریافت آخرین مطالب و عکس‌ها در صفحه فیس‌بوک من عضو شوید.

موضوعات
خروجى‌هاى آر‌اس‌اس