مجموعه اسب‌دوانی گنبد

اسب، مسابقات اسب‌دوانی و یا شرط‌بندی علاقمندان خاص به خود را دارد و ممکن است بسیاری به مانند من علاقه‌ای به شرطبندی و پیگیری این مسابقات نداشته باشند. اما اگر اهل عکاسی باشید قضیه کاملا متفاوت است و در دریایی از سوژه شما نقش صیادی حریص را بازی می‌کنید! به همین دلیل مناسب دیدم در مطلبی کوتاه آندسته از افرادی که علاقمند به عکاسی از مسابقات اسب‌دوانی در یکی از مشهورترین مجموعه‌های اسب‌دوانی کشور هستند را راهنمایی کنم.

زمان برگزاری مسابقات
در مجموعه اسب‌دوانی گنبد مسابقات بطور فصلی (کورس بهاره و پاییزه) و در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته برگزار می‌شود. خوشبختانه جدول تاریخ و نتایج مسابقات در سایت فدراسیون سوارکاری (معاونت اسب‌دوانی) و در این آدرس قابل دسترس است. به عنوان مثال این هفته (هشتم بهمن ۸۹) آخرین هفته و هفته قهرمانی کورس پاییزه بود و برای آغاز کورس بهاره بایستی تا فروردین ۹۰ منتظر بمانید.

مکان برگزاری مسابقات
مکان مجموعه اسب‌دوانی گنبد در نقشه ارایه شده از سوی گوگل و در اینجا مشخص شده است.

محل اقامت
تنها هتل گنبد که چند سالی بیشتر نیست کار خود را آغاز کرده قابوس نام دارد و در ورودی جنوبی (ورودی شهر از سمت آزادشهر) این شهر و در نزدیکی میدان چای بوئین واقع شده است. این هتل دو ستاره دارای ۱۸ اتاق است که هر یک مجهز به امکانات رفاهی مانند تلویزیون، یخچال، سیستم گرمایشی و سرمایشی، حمام و دستشویی جداگانه هستند. اتاق‌های دو تخته این هتل هم اکنون هر شب ۴۳ تومان هستند. عکس‌هایی از این هتل را می‌توانید در این آدرس ببینید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۳۳۴۵۴۰۴ – ۰۱۷۲ تماس بگیرید.

و اما عکس‌ها!
تماشاچیان همواره سوژه جالبی برای عکاسی هستند. خصوصا حالت چهره آن‌ها زمانی که اسب‌ها در خط پایان هستند!

بازار فروش تنقلات، ساندویچ خوراک، چای و … نیز گرم است.

و کودکی که کمک حال فروشنده چای (احتمالا پدرش) است و فنجان‌های چای را می‌شوید.

بلیط ورودی که دو هزار تومان قیمت دارد شامل اطلاعات اسب‌ها می‌شود و شرط‌بندی توسط آن انجام می‌شود. بنابراین در دست تماشاچیان این برگه‌ها را زیاد خواهید دید.

بازار شرط‌بندی‌های قانونی و غیرقانونی نیز داغ است (البته نمی‌دانم شرط‌بندی قانونی اسلامی طلقی می‌شود یا خیر!).

بنظرم این بزرگ‌ترین و تنها اسکرین مسابقات بود!

اسب‌ها قبل از مسابقه به نمایش گذاشته می‌شوند.

اسب‌ها برای مسابقه آماده می‌شوند.

برای گرفتن عکس خوب از اسب‌ها حین مسابقه باید به داخل میدان بروید. اگر دوربین دی‌اس‌ال‌آر و خصوصا لنز تله‌ای داشته باشید ممکن است با گفتن اینکه عکاس میدان هستید به داخل راه پیدا کنید! در غیر اینصورت باید با مسئولین هماهنگ کنید و روپوش رنگی بگیرید. البته اینکه باید با کدام مسئول هماهنگ کنید را نمی‌دانم! راه اول معمولا جواب می‌دهد!

اگر کمی عقب بایستید ممکن است عکاس میدان کادر شما را مورد عنایت قرار دهد! جالب اینکه این آقا به گمانم با لنز کیت ۱۸-۵۵ عکاسی می‌کرد و عکاس دیگر با دوربین آنالوگ!يک نظر براى “مجموعه اسب‌دوانی گنبد”

نظر بدهيد

*


کاریکلماتور

Karikalamator blog

کانال یوتیوب مهاجرهاب
اخبار سايت

برای دریافت آخرین مطالب و عکس‌ها در صفحه فیس‌بوک من عضو شوید.

موضوعات
خروجى‌هاى آر‌اس‌اس